Безпека дітей в інтернеті

Інтернет-технології стали природною складовою життя дітей і сучасної молоді. Комп'ютер є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку особистості.
Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв'язання задач.
Всесвітня мережа також задовольняє потребу підлітків у лідерстві. Діти, які добре знають комп’ютер та Інтернет, більш адекватно оцінюють свої здібності та можливості, вони більш цілеспрямовані та кмітливі. Щоб повноцінно орієнтуватись у віртуальному просторі, дитині треба вчитися структурувати великі потоки інформації, дотримуючисьосновних правил безпеки в мережі.
Використання Інтернету є безпечним, якщо виконуються основні правила:
Захистіть свій комп'ютер
Регулярно оновлюйте операційну систему.
- Використовуйте антивірусну програму.
- Застосовуйте брандмауер.
- Створюйте резервні копії важливих файлів.
- Будьте обережні при завантаженні вмісту.
- З обережністю розголошуйте особисту інформацію.
- Думайте про те, з ким розмовляєте.
- Пам'ятайте, що в Інтернеті не вся інформація надійна і не всі користувачі відверті.
- Використовуйте фільтри для доступу в Інтернет.
Законам необхідно підкорятися навіть в Інтернеті.
- При роботі в Інтернеті не забувайте піклуватися про інших так само, як про себе.
________________________________________
Посібники, які Міністерство пропонує використовувати батькам і педагогам для навчання дітей безпечному користуванню Інтернетом:
1. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків / І. Литовченко, С. Максименко, С Болтівець [та ін.]. – К.: ТОВ "Видавничий будинок «Аванпост-Прим»”, 2010. – 48 с. (http://online-bezpeka.kyivstar.ua).
2. Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.
3. Пам’ятка для батьків "Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок”, розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі (http://www.moral.gov.ua/news/311/).
4. Посібник із безпеки та захисту в Інтернеті
5. "Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі" Кочарян А.Б., Гущина Н.І., Навчально-методичний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів
6. "Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі" Посібник для батьків, Інститут психології ім. Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України, "Київстар"